Planetárium Ostrava | (planetariumostrava.cz)

TVŮRČÍ DÍLNY PRO MŠ

Aktivita je určená nejmladším návštěvníkům Planetária a probíhá v Galerii Mira. S originálními stavebnicemi se děti mohou stát malými konstruktéry při vytváření jednoduchých modelů květin, autíček a složitějších objektů. Procvičí si jemnou motoriku rukou i prstů a zdokonalí svou fantazii a kreativitu.

KOUZELNÝ GLOBUS

Malá Mia se vydává na prázdniny ke svému dědovi. V podkroví jeho domu objeví zvláštní astronomický přístroj, který dokáže změnit roční období na celé planetě. Její strýc chce tuto změnu provést, ale Mia si uvědomuje, co všechno by se mohlo na Zemi stát. Podaří se jí přesvědčit strýce a zabránit katastrofě? Žáci se v příběhu dozví o pohybech Země, střídání dne a noci, sklonu zemské osy, střídání ročních období a vlivu těchto změn na rostliny a zvířata. Co vidíme na obloze Živě moderovaná součást pořadu. Obzor, světové strany, hvězdná obloha, ukázka základních souhvězdí a jasných hvězd, otáčení oblohy jako důsledek otáčení Země, objekty na obloze, planety a další tělesa Sluneční soustavy. Jako navazující program doporučujeme Tvůrčí dílny v Galerii Mira. pohádkový příběh, Sluneční soustava, orientace na noční obloze 15 minut živě moderovaná část 39 minut sférický film K

Kategorie: Akce pro děti